Mali Robinsonowie

Home  >>  Archiwum  >>  Mali Robinsonowie

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat na cykl zajęć edukacyjno-artystycznych „Mali Robinsonowie”. Robinson Crusoe, gdy trafił na bezludną wyspę, zdany był na własną pomysłowość, zaradność i kreatywność. Te cechy i umiejętności będą nam potrzebne w czasie podróży, w którą wyruszymy wspólnie z dziećmi na Nowym Dworze. W odróżnieniu od Robinsona nie będziemy jednak eksplorować bezludnej wyspy, a skupimy się na poznawaniu i odkrywaniu tajemnic naszego mózgu i zmysłów, w które jesteśmy wyposażeni.

Zajęcia będą odbywały się w Centrum Aktywności Sportowej i Społecznej „Skałka” przy ul. Nowodworskiej 64 w każdy wtorek w godzinach 17.00-19.00. Rodzic lub opiekun może zgłosić dziecko osobiście po zaakceptowaniu regulaminu i wypełnieniu karty zgłoszeniowej. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowy program zajęć znajduje się poniżej.

Harmonogram warsztatów

 

Mózg jak pendrive (22.09)

Już od pierwszych zajęć czeka nas trening. Będziemy ćwiczyć naszą pamięć, poznamy triki, by ją usprawnić, a dzięki temu wszyscy lepiej się poznamy.

 

W świecie dźwięków (29.09)

Daj ponieść się fali, fali dźwięków. Odpowiemy na pytanie, czy dźwięk można zobaczyć? Zagramy na nietypowych instrumentach. Razem z dziećmi stworzmy orkiestrę, jakiej świat dźwięków jeszcze nie widział!

 

Wszystkie kolory tęczy (6.10)

Dzieci czeka przygoda pełna kolorów. Przeprowadzimy eksperymenty i dowiemy się, jak powstaje tęcza, a następnie wyruszymy na poszukiwanie skarbów po jej drugiej stronie.

 

Oszustwa wzroku (13.10)

„Czy te oczy mogą kłamać?” Czy wiecie, że wzrok nas oszukuje? Witamy w świecie iluzji optycznych. Przekonamy się, jak zwodzi nas wzrok. Nauczymy się wykonywać magiczne sztuczki i zrobimy własną iluzję optyczną.

 

Zasmakujmy życia  (20.10)

Przyjdź i skosztuj z nami przygody na kubkach smakowych. Poznajmy piąty smak – umami i znajdźmy odpowiedź na pytanie, dlaczego nie czujemy smaku, gdy mamy katar. Wykonamy również pieczątki ze swoich ulubionych owoców i warzyw. Apetyczna zabawa gwarantowana!

 

Mydło wszystko umyje (27.10)

„Mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję…” Ale jak to robi? Dlaczego sie pieni? Przyjdź i poznaj odpowiedzi na te i inne pytanie. A na koniec stwórz własną kulę do kąpieli dla siebie lub na prezent.

Przyjaciele Batmana (3.11)
Poznajmy tajemnice przyjaciół Batmana. Nie tylko dowiemy się jakie super moce mają nietoperze i jak spędzają zimę. Stworzymy także ozdoby w sam raz na zbliżające się Halloween.

 

Kolorowa chemia (10.11)

Dzieci zamienią się w prawdziwych chemików i przeprowadzą eksperymenty z zakresu kolorowej chemii. Urządzimy wyścigi kolorów oraz poznamy roztwory-kameleony.

 

Tajemnice wieży ciśnień (17.11)

Czy zastanawialiście się po co na Brochowie powstała wieża ciśnień? Zgłębimy jej tajemnice przeprowadzając wodne eksperymenty. Wykonamy także wieżę zarówno z własnych ciał, jak i z papieru.

 

Dotknijmy wiedzy (24.11)

Ogłaszamy zawody, ale uwaga! Podczas rozgrywek jesteś zdany na swój dotyk. Nie pomoże Ci wzrok czy słuch. Przyjmujesz wyzwanie?

 

Popatrz, co chcę Ci powiedzieć (01.12)

Wspólnie nauczymy się podstaw języka migowego. Dowiemy się jak głuchoniemi się porozumiewają. Czy pomoże nam to przy zabawie w kalambury? Przekonajmy się!

 

Sięgając chmur (08.12)

Dzieci zostaną młodymi inżynierem i wykonają maszyny latające, które wzbiją się w powietrze. Kto doleci najdalej? Będą samoloty, nowoczesne helikoptery, latawce i dużo więcej.

Matematyka królową zabaw (15.12)

Na ostatnich zajęciach odkryjemy, że matematyka może bawić. Zaprosimy Rubika, rozwiążemy łamigłówki i odkryjemy tajemną sztukę składania papieru.

 

 

Prowadzące: Róża Niewińska, Anna Kaśków

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.